Punkt Informacji Turystycznej, tel. 502 440 944, email: it@stepnica.pl
 

Deprecated: Non-static method JApplicationSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/stepnica/domains/stepnica.org/private_html/templates/gk_instyle/lib/framework/helper.layout.php on line 164

Deprecated: Non-static method JApplicationCms::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/stepnica/domains/stepnica.org/private_html/libraries/cms/application/site.php on line 250

Przystań żeglarska na Kanale Młyńskim w Stepnicy

Przystań Żeglarska na Kanale Młyńskim w Stepnicy to urokliwa, ogólnodostępna przystań na 250 jednostek pływających. Marina jest częścią Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego – sieci portów i przystani jachtowych w otoczeniu Zalewu Szczecińskiego, w Szczecinie oraz na wybrzeżu Bałtyku.

Przystań ta to kanał o długości 780 m, usytuowany w północnej części Stepnicy. Szerokość przystani waha się w granicach od 12 m do 20 m.

Marina stanowi doskonałą, nowoczesną bazę do uprawiania żeglarstwa. Wyposażona jest w pełen węzeł sanitarny. Nad brzegiem Kanału ustawiono ławki i latarnie parkowe, wzdłuż Kanału ciągnie się pieszojezdnia z bruku kamiennego, co dodaje obiektowi charakteru starej mariny.

To optymalne miejsce dla zapalonych żeglarzy, którzy cenią sobie komfort i jednocześnie spokój, a także możliwość obcowania z przyrodą. Atrakcyjne walory krajobrazowo-przyrodnicze (obszar Natura 2000) przyciągają wielu amatorów pięknych widoków i odpoczynku na łonie natury.

Na przystani działa bosmanat, przystań jest pod stałym nadzorem. Przy Kanale Młyńskim działa LOK Klub Żeglarski zajmujący się organizacją zajęć żeglarskich dla dzieci i młodzieży. Na obiekcie odbywają się także kursy na patent sternika jachtowego i sternika motorowodnego.

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych