Punkt Informacji Turystycznej, tel. 502 440 944, email: it@stepnica.pl
 

Deprecated: Non-static method JApplicationSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/stepnica/domains/stepnica.org/private_html/templates/gk_instyle/lib/framework/helper.layout.php on line 164

Deprecated: Non-static method JApplicationCms::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/stepnica/domains/stepnica.org/private_html/libraries/cms/application/site.php on line 250

Kalendarz imprez kulturalno-sportowych

 

Dopełnieniem oferty gminy jest bogaty kalendarz imprez kulturalno-sportowych. Wiele z tych imprez ma charakter cykliczny m.in. Stepnicka Majówka, która rozpoczyna cykl imprez plenerowych. W ramach majówki odbywają się liczne konkursy i zabawy na świeżym powietrzu.

 

W lipcu brać żeglarską zapraszamy na Regaty Stepnica, które odbywają się podczas Dni Stepnicy. Więcej na temat regat na stronie www.stepnica.pl w zakładce regaty. Oprócz zmagań na wodzie podczas 3 dniowych obchodów Dni Stepnicy rozgrywają się konkursy i zabawy na plaży, a także emocjonujące Wybory Miss Lata nad Zalewem, ponadto wieczorny koncert gwiazdy. Jeden dzień w ramach obchodów poświęcony jest młodzieży i dla niej organizowane są sportowe i muzyczne atrakcje.

 

Prawdziwym doznaniem dla duszy jest organizowana, co roku Letnia Akademia Teatralna zwieńczona spektaklem teatralnym w plenerze zawsze po zachodzie słońca, w połączeniu z grą świateł gwarantuje niesamowite przeżycia.

 

Miłośników jazzu zapraszamy w sierpniu na Jazz Piknik na Zalewem, podczas którego goszczono już artystów jazzowych wielkiego formatu Macieja Sikała z Pawłem Tomaszewskim, Janusza Szroma Apostolisa Anthimosa, Andrzeja Dąbrowskiego z Jarkiem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem i Adamem Czerwińskim, duet Bernarda Maseliego i Krzysztofa Ścierańskiego  oraz inne słynne gwiazdy m. in. Krystynę Prońko, Annę Jurksztowicz, Krzesimira Dębskiego, Alicję Majewską.

 

Dla poszukiwaczy dobrego jadła, oraz wspaniałej zabawy przy klimatycznej muzyce alternatywą są: Biesiada Rybna, Stepnickie Spotkania z Folklorem czy Dożynki Gminne. Imprezy te mają formę festynów, podczas których można wcielić się w rolę kucharza, serwując dania rybne i inne potrawy regionalne lub w rolę smakosza dając ucztę swemu podniebieniu. Wszystkie imprezy zachęcają również stoiskami rękodzielniczymi, gastronomicznymi i atrakcjami dla dzieci.

 

Zwolenników walk bokserskich zapraszamy we wrześniu na „Międzynarodowy Turniej Bokserski”, który pod patronatem Dariusza Michalczewskiego Tigera, zapewnia wspaniałą zabawę z udziałem Mistrzów Europy i Świata.

 

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zapraszamy do Gminy Stepnica.

 

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych